Klinika EKSTRADENT powstała w 2006 roku z inicjatywy braci Pawła i Wojciecha, którzy do tej pory z wielkim zaangażowaniem zarządzają placówką. Budowę kliniki wspierał swoim doświadczeniem ojciec Pawła i Wojtka – Andrzej Baranowicz.

Przychodnia od jej powstania specjalizowała się w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz implantoprotetyki zdobywając w tej sferze liczne wyróżnienia. W 2011 roku zdobyliśmy nagrodę Platinum Elite Award. Dr Paweł Baranowicz jest konsultantem krajowym systemu implantologicznego Bego Semados, konsultantem medycznym systemu AlphaBioTec oraz konsultantem – opinionleader`em systemu Biomet 3i. Klinika EKSTRADENT jest jedyną placówką z autoryzacją Biomet 3i w Kielcach.

Istotnym sukcesem kliniki na polu implantologii stomatologicznej jest liczba przeprowadzonych zabiegów. EKSTRADENT to kilka tysięcy implantów wszczepionych przez samego dra Pawła Baranowicza, podczas gdy pozostała część naszego zespół również może pochwalić się ponad tysiącem wszczepionych implantów. Wszystko to wyróżnia nas na tle innych gabinetów stomatologicznych, czyniąc EKSTRADENT jedną z najbardziej rozpoznawalnych w regionie świętokrzyskim.

Nasz potencjał rozwijamy również w innych dziedzinach stomatologii. Dużą rolę odgrywa w EKSTRADENT leczenie z zakresu protetyki. Nasi pacjenci mogą liczyć na kompleksowe zabiegi związane z odbudową braków w uzębieniu przy pomocy najlepszych aktualnie rozwiązań w postaci licówek, koron i mostów. EKSTRADENT to także leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej i endodoncji, a osoby, które chcą zadbać o estetykę swojego uśmiechu mogą liczyć na wybielanie zębów najskuteczniejszą obecnie metodą Beyond.

Nasza klinika to jednak przede wszystkim liczne grono fachowców z różnych dziedzin stomatologii, którzy codziennie służą niezbędną pomocą naszym pacjentom. Lata zdobywania doświadczeń stale wspierane są przez naukę coraz nowszych umiejętności na licznych kursach i szkoleniach. Stomatologia to stale rozwijająca się wiedza i jesteśmy tego absolutnie świadomi. Nie bez znacznie jest również fakt, że pracę naszych stomatologów wspierają innowacyjne urządzenia, jak choćby system CEREC CAD/CAM, dzięki któremu odbudowa protetyczna trwa dosłownie kilkadziesiąt minut i jest niezwykle precyzyjna, czy też mikroskop Leica stosowany w trakcie leczenia kanałowego.

We wrześniu 2014 roku przychodnia EKSTRADENT zdobyła certyfikat jakości
w zarządzaniu (ISO 9001) i certyfikat potwierdzający zgodność
postępowania z międzynarodowymi normami dysponowania szkodliwymi
dla środowiska odpadami (ISO 14001).

Nie możemy zapomnieć także o naszym personelu – niezwykle miłym, zawsze uśmiechniętym, dzięki któremu pacjenci czują się w EKSTRADENT przyjaźnie i komfortowo. Doświadczeni lekarze, profesjonalny personel, pełna gama zabiegów oraz innowacyjny sprzęt – to właśnie to wszystko sprawia, że EKSTRADENT to coraz większy potencjał, wykorzystywany dla dobra naszych pacjentów każdego dnia.